Perşembe, Nisan 29, 2010

Haydar Dümen Yastık Koyanlara Kızmıs!


Habertürk'te Hülya Avşar'ın programına konuk olan Haydar Dümen, sinema, dizi veya tiyatrodaki öpüşme sahneleriyle ilgili olarak oyuncuların yaptıkları 'Etkilendik, etkilenmedik' şeklinde yapılan açıklamalara kızarak bu tür açıklamaların sanata ve sanatçıya olan güveni zedeleyeceğini ifade etti.

Beren Saat

Dümen, Aşk-ı Memnu'nun çok konuşulan sevişme sahnesiyle ilgili spekülasyonlar nedeniyle Beren Saat'e de kızdı ve "Sen bana sanatçı olarak 'Aramıza yastık koyuyoruz' dersen, baştan sona müstehcen bir deyimdir bu! Niye yastık koyuyorsun kardeşim sen sanatçısın.... Demek ki senin beynin başka yerde, bedenin alt tarafın başka yerde, yastık koyma gereği duyuyorsun. O zaman sen sanatçı değilsin!" diye konuştu.

Dr. Haydar Dümen, sanatçıların bu tür sahnelerle ilgili açıklama yapma zorunluluğu duymamaları gerektiğinin altını çizerek "Bana ne, hisset hissetme bu seni ilgilendirir. Kimseye hesap vermeyeceksin ama benim aklıma, araya yastık koyarım dersen, hissini bırak, çok müstehcen bir şey söyledin. Bu müstehcenlikten dolayı da ben yılların ruh hekimi olarak seni asla affetmiyorum" diye konuştu.

Dümen, bu tür açıklamaların Türk sanatına bir dinamit koyma niteliği taşıdığını savundu.


(Vatan)                     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Patlat ahkam durma !
*İsimsiz yorum bırakmamaya özen gösterin ! / Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.