Pazar, Ocak 22, 2012

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temalari

Uzun zamandır yazamıyorduk arkadaşlar hem de epeyce bir vakit geçmişti.
Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları , hakkında birşeyler yazacağız. Seo Nedir? Seo Taktikleri hakkında genel bilgiler, Seo ipuçları, vs.

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları konusu ile ilgili bilgilendirme yapıp Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları hakkında kısa yorumlarda bulunmak istedim. Konu ile ilgili görüşlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz. SEO konusuna öncelikle kısaca göz atalım.

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları - SEO Nedir?

SEO ile ilgili arama yaptığımızda karşımıza bu konu ile ilgili çok sayıda yazılıp çizilenler çıkmaktadır. Arama motoru optimizasyonu konusu artık her web sitesi sahibini yakından ilgilendirmektedir. Bir sitenin yazıları ne kadar güzel,kapsamlı, özgün olursa olsun, kodlaması da çok iyi olabilir, ancak iyi bir optimizasyon yapılmamışsa, arama sonuçlarında istenilen sıralamayı almayacaktır. Arama sonuçlarında iyi sıralamayı elde etmek istiyorsanız yapmanız gereken program gibi değil, bir insan gibi düşünmek olmalıdır. Bu şekilde hit kaygısından kurtulup, ne yapmanız gerektiğine doğru karar verebilirsiniz.


Arama motorunun kandırmaya çalışmanın ne kadar yanlış ve anlamsız olduğunu bu şekilde anlayacaksınız. Bu da size bütün rakipleriniz karşısında büyük bir avantaj sağlama fırsatı verecektir.

SEO hakkında söylenecek, yazılacak çok söz var, hepsini bir yazıya sığdıramayacağıma karar verip, burada sadece böyle kısa bir mesajın yeterli olacağına karar verdim. Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları konusuna devam ediyorum.

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları - Webmaster Forum

Web sitesi veya blog sahipleri internette yer alan belli başlı webmaster forumlarda çeşitli bilgileri paylaşıp, aynı zamanda bir çok konuda işbirliğine gitmektedirler. "Webmaster forum" yazıp arama yaptığınızda karşınıza çok sayıda farklı webmaster forum sitesi çıkacaktır. Bu forumlar Arama motoru optimizasyonu, Adsense, kodlama, programlar, web tasarım, web yazılım konularında webmasterlara bilgilendirme yapıp, paylaşım ortamını sağlarlar. Her webmasterin böyle ortama ihtiyacı olur, bilmediklerini sorup, ilgilendiği konularda gelişmeleri takip edip, daha tecrübeli kişilerden yeni bilgiler edinip yoluna devam eder. Yerli ve yabancı webmaster forumlarını takip etmek webmasterlara yeni bilgiler, başkalarının deneyimlerinden faydalanma fırsatı ve paylaşım yapıp bilmediklerini öğrenme fırsatı sağlayacaktır.

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları - Blogger Temaları

Blogger usun zamandır yaygın olarak kullanılan ücretsiz web blog sistemlerindendir. Çoğu kişi ücretli blog sahibi olsa bile bloggerdan mutlaka bir adet ücretsiz blog edinmiştir. Ağırlıklı olarak takip edilen bir çok blog sahibinin de bloggerda blogu bulunmaktadır. Blog açmayı çok kolay bir hale getirdiği için çoğu kişi yarafından tercih edilmektedir. Blogger temaları blog sahipleri tarafından incelenip takip edilir. Güzel blogger temaları hangileridir, blogger temaları nasıl yüklenir, 2011 yılının en iyi blogger temaları hangileri oldu gibi bir çok sorunun cevabı blog sahipleri tarafından araştırılıp incelenir. Blogunuzun görünümünü güzel hale getirmek için çeşitli blogger temaları bulunmaktadır, sizin için en uygun olanını kullanabilirsiniz.

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları adını verdiğimiz yazının burada sonuna geldik. Konu ile ilgili soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

Sibersahne Seo, Webmaster forum ve Blogger Temaları ile iyi bloglamalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Patlat ahkam durma !
*İsimsiz yorum bırakmamaya özen gösterin ! / Bazı HTML etiketlerini kullanabilirsiniz. Yorumlarınız onaylandıkdan sonra yayınlanır.